Český Rudolec

Vesnička Český Rudolec se nachází uprostřed nádherné přírody České Kanady. Nalézá se zde zámek, kterému se přezdívá Malá Hluboká. Je postaven ve stylu tudorovské gotiky stejně jako zámek Hluboká a navíc byl přestavěn ve stejnou dobu. Bohužel zámek dlouhou dobu chátral, ale v současné době probíhají opravy a zámek lze s průvodcem navštívit.

V Českém Rudolci začíná Graselova stezka dlouhá 9 km. Loupežník Johann Georg Grasel se skrýval a loupil právě v hlubokých lesích rakousko – českých hranic.  Stezka vás zavede do nádherné čisté krajiny plné rybníků, kamenných útvarů a hlubokých lesů. Projdete přes místo s názvem Kutiště, kde se těžilo stříbro a dále pokračujete přes skalní město Filipovy kameny s ponorným potokem. Můžete nahlédnout i do Graselovy sluje.

Vodní pila Peníkov
V obci Peníkov nedaleko Českého Rudolce se nachází velmi zajímavá technická památka. Jedná se o plně funkční vodní pilu, která je od roku 1963 kulturní památkou. Pila fungovala do konce druhé světové války. Opravy a obnovení pily byly dokončeny roku 2005 a od té doby je pila přístupná návštěvníkům od května do října každou sobotu od 15 do 17 hodin. Vodní mlýn s pilou se nachází přímo na Graselově stezce, takže prohlídku můžete spojit s turistikou v krásné krajině České Kanady.
Další informace naleznete zde