Telč

V roce 1992 byla Telč zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Nejstarší dochovaná zmínka o městě pochází z období let 1333 – 1335. Zásluhou Zachariáše z Hradce se původní vodní pevnost s gotickým hradem změnila v půvabné renesanční město. Prolínají se zde stavební slohy gotické, renesanční i barokní, ale i románské či klasicistní.

Nejimpozantnějšími památkami je určitě státní renesanční zámek a náměstí s renesančními domy a podloubím. Telč je každoročně cílem návštěvníků z celého světa a rájem filmařů, kteří zde natočili například pohádku Z pekla štěstí, Pyšnou princeznu a spousty dalších.

V Telči můžete navštívit rozhlednu Oslednice, muzeum veteránů, golfové hřiště. Nově bylo v Telči otevřené lanové centrum v Panském dvoře, kde můžete vyzkoušet mimo klasických lanových překážek také Drytooling (cepínové lezení na speciálních vysokých překážkách). Uprostřed léta se v Telči koná tradiční folkový festival Prázdniny v Telči

 

Muzeum techniky Telč

Pokud už jste v Telči, určitě nevynechejte návštěvu muzea techniky. Návštěvníci zde mohou obdivovat historické automobily, motocykly, kočárky, rádia, hračky a spoustu dalších přístrojů. Dále se podíváte dodobové dílny automechanika, selské místnosti nebo zubařské ordinace. Od května do září je muzeumotevřeno každý den od 10 do 18 hodin.
Fotografie z muzea a další info zde

Více o Telči

Více o Prázdninách v Telči