Náš cykloteam Statek pod Javořicí

Protože jsme vášniví cyklisti, založili jsme si vlastní cykloteam Statek pod Javořicí. Team vznikl před deseti lety a má 12 členů. Kromě rekreačních vyjížděk se aktivně zúčastňujeme hobby i profi závodů, převážně maratonů.
Jeden ze závodů vede přímo přes Světlou - jedná se o maraton Přes tři vrchy Vysočiny, který pravidelně absolvovalo několik našich jezdců. V roce 2013 jsme dosáhli umístění na trase 30 km - 1. místo v kategorii juniorky a 2. místo v juniorech. Roku 2016 jsme obsadili druhé místo v kategorii ženy B a v ženách A třetí místo.
Tradičně také startujeme v závodě Jarošovská šlapka nedaleko Jindřichova Hradce, kde jsme několikrát obsadili vítězné přičky. V roce 2018 se jednalo dokonce o tři bedny - stříbro v ženách, bronzové medaile v mužích elita a mužích starších. Roku 2014 jsme obsadili dvě zlatá místa v kategoriích junioři a juniorky.
Párkrát jsme navštívili zábřežskou vrchovinu, kde se jezdí závod Welzlovo kolo. Zde jsme obsadili 1. místo v juniorech, 2. místo v ženách starších a 3. místo v ženách elite.
Jedním z netradičních závodů, kterých jsme se účastnili, byl závod Javořice 365 inspirovaný závodem na Lysou horu. Jedná se o celoroční závod, kdy se počítá počet výstupů na vrchol z různých bodů. Výstupy lze absolvovat pěšky, na kole nebo na běžkách. V tomto závodě jsme jako team Statek pod Javořicí obsadili celkové zlaté místo. V jednotlivcích jsme se na prvním místě umístili i v kategorii ženy a muži.
Kromě cyklistiky se v zimě věnujeme běžkovému lyžování, závodíme v závodech Běžec Vysočiny a jeden z našich členů se zúčastňuje také Jizerské padesátky.
V okolí Statku pod Javořicí v krásné přírodě Vysočiny máme projetou každou cestičku, proto Vám velmi rádi poradíme s výběrem vhodných tras. Připravili jsme pro Vás také přímo seznam výletů, který naleznete v sekci Cyklistických výlety v okolí Statku pod Javořicí.