Jindřichův Hradec

Město Jindřichův Hradec patřilo v 17. století k největším v Českém království. Leží přesně na 15. poledníku, který protíná farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Historické jádro města, jemuž dominuje gotický hrad a renesanční zámek, bylo roku 1950 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Turisté si mohou vybrat ze tří prohlídkových tras hradu a zámku, které nás zavedou do Černé kuchyně, hudebního pavilonu Rondelu nebo do Černé věže, bývalé hladomorny. V létě se zde konají různá divadelní představení, koncerty či noční prohlídky s bílou paní.

Možná nás překvapí, že v Muzeu Jindřichohradecka nalezneme expozici Krýzových jesliček, které jsou zapsány v Guinnessově knize rekordů jako největší mechanický lidový betlém na světě. Jejich tvůrcem je jindřichohradecký měšťan Tomáš Krýza.

V domě č. 164 na hlavním náměstí můžeme zhlédnout historickou lékárnu "U Panny Marie Pomocné" z 18. století.

Neodmyslitelně k městu patří jindřichohradecká úzkolejka, začínají zde obě tratě, po kterých se můžeme projet historickým parním vlakem. Pokud si chcete zaplavat, navštivte místní venkovní nebo vnitřní Aquapark. Když už budete v Jindřichově Hradci nezapomeňte na Aqua show u zpívající fontány odehrávající se v každou celou hodinu v obchodním centru u sv. Floriána v centru města.

 

Pivní a čokoládové lázně

Co může být lepšího než pivní nebo čokoládová lázeň? V Jindřichově Hradci můžete zkusit obojí. Pivní lázeň působí příznivě na klouby, svaly, pleť, vlasy a další části těla. Samozřejmě při samotné lázni můžete popíjet pivo Bernard. Čokoládová lázeň má antidepresivní a antistresové účinky, blahodárně působí na pokožku a zpomaluje její stárnutí. Tato koupel ve Vás vyvolá úžasný pocit celkové blaženosti a navíc při koupeli můžete mlsat pravou belgickou čokoládu. Takže pokud se na Vysočině unavíte sportovními výkony, doporučujeme relax v netradičních koupelích v Jindřichově Hradci.

Více informací naleznete zde

 

Více informací naleznete zde